Kamyon Hava Kompresör TamiriKamyon Hava Kompresör Tamiri

Kamyon hava kompresörü, kamyonların fren sistemleri ve havalı süspansiyonunu çalıştırıyor. Kamyonların fren sistemleri ve havalı süspansiyonuna basınçlı hava göndermektedir. Kamyonların çalıştırılmasında etkin rol oynayan kamyon hava kompresörü çeşitli sebeplerle arızalanabilir. Arızalandığı zamanlarda Uzman Torksan ekibiyle iletişime geçerek kamyon hava kompresör tamiri hizmeti alabilirsiniz.

Kamyon hava kompresörleri, farklı ekipman ve tasarımlardan oluşuyor. Kamyon hava kompresörlerinin düzgün çalışması için düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekiyor. Arızalandığı zamanlarda da kamyon hava kompresör tamiri mutlaka yapılmalıdır. Tamir ve bakım yapılmadığı takdirde kompresör, yüksek enerji sarfiyatına yol açar.

Kamyon hava kompresörü bozulduğunda verimliliği de düşer. Arızalanan kamyon hava kompresörü çeşitli şekillerde tamir edilerek kullanılabilir hale getirilir.

 

Kamyon Hava Kompresör Tamiri Hizmetleri

 

Kamyon hava kompresör tamiri hizmetleri piyasadaki tüm yerli yabancı markadaki kompresörler için geçerlidir. Kompresör tamiri hizmetleri;

  1. Garanti,
  2. Hız,
  3. Ekonomik çerçevede sunuluyor.

Firmamızın uzman personelleri yüksek bilgi birikimi ve tecrübesiyle tamir işlemlerini gerçekleştiriyor. Tamir işleminden önce mutlaka kompresörün markası ve yapısı da ele alınıyor. Kamyon hava kompresöründe sık karşılaşılan problemler şu şekilde sıralanabilir;

  1. Boşta çalışıp yüke geçememesi,
  2. Kompresörlerin sürekli olarak yükte çalışması,
  3. Kompresör çalışma esnasında durup yeniden çalıştığında,
  4. Kompresörün emniyet supabının sürekli olarak açılıp kapanması,
  5. Yağ tüketiminin beklenilenden daha fazla olmasından dolayı da arızalar ortaya çıkar.

Kamyon hava kompresörü, aniden durduğunda da hava emiş filtrelerinden yağ gelir. Bu durumda kompresörün direkt arızalanmasına sebep olur. Kamyon hava kompresör tamiri için ekibimiz öncelikle teknik analiz gerçekleştirir. Teknik analizden sonra arızanın esas kaynakları hakkında bilgi edinilebilir.

 

Kamyon Hava Kompresör Tamiri Nasıl Yapılır?

 

Kamyon hava kompresör tamiri için öncelikle arızanın ne olduğunu bilmek gerekiyor. Bunun içinde kompresör detaylı olarak incelenmelidir. Kompresörlerin hem bakımı hem de tamiri çok detaylıdır. Tamir yapılırken mutlaka orijinal parça kullanılmalıdır. Torksan olarak kaliteli ve garantili malzemelerle tamir işlemini gerçekleştiriyoruz. Böylelikle kompresörlerin kullanım ömrü de uzamış oluyor.

Kamyon hava kompresörü; gövde yapıları ve işletim prensipleri bakımından çeşitli parçalardan oluşuyor. Tamir sırasında bu parçalara da mutlaka bakılması gerekiyor. Kamyon hava kompresörlerinde tamir gerektiren durumların başında üretim yerlerinin belirttiği kullanım talimatlarına uyulmaması geliyor. Firmamızın uzman ekibi, müşterilerini kamyon hava kompresörlerinin kullanımıyla alakalı olarak da bilgilendiriyor.

Kamyon hava kompresörü tamiri gerektiren durumlar içerisinde kompresörün çalıştırma süresinin aşılması da yer alıyor. Çalışma süresi aştığında kamyon hava kompresörü, verimli şekilde çalışmamaya başlar. Kompresörün soğutma sisteminin yetersiz olması da büyük problemdir.

Soğutma sistemi yetersiz olduğundan dolayı kompresör segmanlarının aşırı ısınmasına sebep olur. Bu durumda kompresörde büyük hasar bırakır. Segmanların aşırı ısınması sonucunda silindir çizilerek parçaların kopmasına neden olur. Parçaların kopması da biyel ve piston kollarına zarar verir. Kamyon hava kompresörü tamiri ile soğutma sistemi kaliteli hale getirilir.

Revizyon Konusundaki Faaliyetlerimiz

İş Makinası Şanzıman Pompa Tamiri

İş makinalarının performansını artıran şanzıman pompa tamiri hizmeti için güvenilir ve kaliteli çözümler arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Deneyimli ekibimiz, uzman ekipmanları ve uygun fiyatları ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için hazır.

Tork Konvertör Revizyon

"Tork konvertörü revizyonu fiyatları, tamir edilmesi gereken bir konvertörün tamir masraflarını belirler. Uygun fiyatlarla kaliteli tork konvertörü revizyonu hizmeti almak için uzman ekiplerimizle iletişime geçin. Detaylı bilgi için yazımızı okuyun!

Komple Şanzıman Revizyonu

Şanzıman pompa temini için doğru seçim yapmak, aracınızın performansı açısından hayati önem taşır. Kaliteli ve uygun fiyatlı pompa seçenekleri için siz de yazımızı okuyun ve aracınızın gücünü arttırın!

İş Makinası Otomatik Şanzıman Revizyon

Otomatik şanzımanlar, araçlarımızda sıkça kullanılan önemli bir parçadır. Bu yazıda, otomatik şanzıman revizyonu hakkında merak edilen tüm detayları bulabilirsiniz.