İş Makinesi Hava Kompresör Tamiriİş Makinesi Hava Kompresör Tamiri

Torksan, atölye ve fabrikalardaki üretimlerin aksamaması için iş makinesi hava kompresör tamiri hizmeti sunuyor. Bu tamir işlemleri sayesinde hava kompresörünün kullanım ömrü uzuyor. Hava kompresörü; atmosfer basıncının üzerinde hava basıncını açığa çıkaran bir cihazdır. Günümüzde birçok endüstriyel alanda hava kompresörleri kullanılıyor.

İş makinesi hava kompresörleri; faaliyet alanları, uygulama teknikleri ve kullanım çeşitlerine göre farklılık gösteriyor. Birçok endüstriyel alandaki günlük operasyonların gerçekleştirilmesi için hava kompresörlerine ihtiyaç duyulur.

İş makinesi hava kompresörleri, yüksek basınçta hava üreterek makinenin çalışmasını sağlar. İş makinesi hava kompresörleri sayesinde enerji israfının önüne geçilir. İş makinesi hava kompresörleri, işletmelerin üretime ara vermemesi diğer ifadeyle süreklilik açısından da hayati önem taşıyor.

 

İş Makinesi Hava Kompresörü Tamirinde Nelere Dikkat Edilmeli?

 

İş makinesi hava kompresörü tamiri işlemlerinde kompresörün;

 1. Marka,
 2. Basınç,
 3. Filtre,
 4. Motor,
 5. Soğutma özelliklerine bakılır.

Torksan, uzman kişilerle kaliteli ve güvenilir hizmetler veriyor. Güçlü sistem yedekleri ve servis bölümleriyle hava kompresörünün tamirini gerçekleştiriyor. İş makinesi hava kompresörü tamiri, kompresör makineleriyle ilgili eğitim almış kişiler tarafından yapıldığı için ortaya herhangi bir sorun çıkmaz.

Uzman ekip gerek gördüğü takdirde iş makinesi hava kompresörlerinde yedek parça değişimi de yapıyor. Parça değişimi sayesinde bozuk iş makinesi hava kompresörü yeniden kullanılabilir hale geliyor. İş makinesi hava kompresörü tamiri işlemlerinde şu noktalarında mutlaka dikkate alınması gerekiyor;

 1. İşletme basıncı,
 2. Kompresör tipi,
 3. Yüksüz güç tüketimi,
 4. Temiz basınçlı hava ortamı koşullarının sağlanması,
 5. Hava miktarı,
 6. Özgül güç tüketimi,

İşletme ve fabrikalarda yer alan iş makinesi hava kompresörleri kullanma talimatlarına uygun olarak kullanılmalıdır. Çok çalışması ve bulunduğu ortamın tozlu olması hava kompresörünün arızalanmasına neden olur.

İş Makinesi Hava Kompresörü Arızaları Nelerdir?

 

İş makinesi hava kompresörü arızaları arasında en dikkat çeken nokta makinenin içinden vida ve somunun çıkmasıdır. Aynı zamanda metalik bağlantı elemanlarının kopması da büyük problemdir. İş makinesi hava kompresörü çalışırken seste gelebilir. Bu da ilerleyen süreçlerde büyük problemlerin çıkmasına neden olur. Kompresörün yeterli soğutma sistemine sahip olmaması da sorundur.

İş makinesi hava kompresörü tamiri gerektiren noktalardan birisi de yağ ayırıcı separatörünün işlevini kaybetmesidir. Hava kompresörü arızaları arasında krank mili ve yatakların aşınması da yer alıyor. Kompresörün yağ sızdırması, depo içerisindeki yağ seviyesinin düşmesine sebep olur. Bu durumda direkt kompresördeki harareti artırmaktadır.

Enerji tüketimi arttıkça iş makinesi hava kompresörünün verimliliği de düşer. Kompresördeki hararetin artmasına bağlı olarak makinenin ömrü de azalmaktadır. İş makinesi hava kompresörü gürültülü şekilde de çalışabilir. Gürültülü çalışmasının en büyük sebebi basınçlı hava kaynağı içerisindeki işlevini yitiren ve aşınan parçalardır. Bu durum, makine aksanındaki diğer hareketli bölümlere de zarar verir. İş makinesi hava kompresörü tamiri için Torksan ile iletişime geçebilirsiniz.

Revizyon Konusundaki Faaliyetlerimiz

İş Makinası Şanzıman Pompa Tamiri

İş makinalarının performansını artıran şanzıman pompa tamiri hizmeti için güvenilir ve kaliteli çözümler arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Deneyimli ekibimiz, uzman ekipmanları ve uygun fiyatları ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için hazır.

Tork Konvertör Revizyon

"Tork konvertörü revizyonu fiyatları, tamir edilmesi gereken bir konvertörün tamir masraflarını belirler. Uygun fiyatlarla kaliteli tork konvertörü revizyonu hizmeti almak için uzman ekiplerimizle iletişime geçin. Detaylı bilgi için yazımızı okuyun!

Komple Şanzıman Revizyonu

Şanzıman pompa temini için doğru seçim yapmak, aracınızın performansı açısından hayati önem taşır. Kaliteli ve uygun fiyatlı pompa seçenekleri için siz de yazımızı okuyun ve aracınızın gücünü arttırın!

İş Makinası Otomatik Şanzıman Revizyon

Otomatik şanzımanlar, araçlarımızda sıkça kullanılan önemli bir parçadır. Bu yazıda, otomatik şanzıman revizyonu hakkında merak edilen tüm detayları bulabilirsiniz.