Hava Kompresör RevizyonuHava Kompresör Revizyonu

Torksan, fabrika ve atölyelerdeki operasyonlarda hayati önem taşıyan hava kompresör revizyonu işlemlerini gerçekleştiriyor. Farklı boyut ve şekillerde üretilen hava kompresörleri çeşitli nedenlerle arızalanabilir. Aynı zamanda hava kompresörlerinin düzenli aralıklarla tamir edilmesi de gerekiyor. Arızalı ya da bakım gerektiren hava kompresörü, revizyon işlemleriyle düzeltilir.

Hava kompresör revizyonu yapılmadığı zaman iş süreçleri aksar. Bağlantı kurulan ekipman ve cihazların verimliliği düşer. Örneğin, bozuk bir hava kompresörü, lastikleri şişiremez. Lastiklerin şişerek yollarda kullanılabilmesi içlerinin havayla doldurulması gerekiyor. Bu noktada hava kompresörleri devreye giriyor. Ayrıca matkap, zımpara, çivi tabancaları, püskürtme tabancaları gibi cihazların çalışabilmesi içinde basıncı havaya ihtiyaç vardır. Hava kompresörüyle cihazlara ihtiyaç duydukları basınçlı havalar entegre edilir.

 

Hava Kompresör Revizyonu Nasıl Yapılır?

 

Hava kompresör revizyonu, bakım ve parça değişimi aşamalarından oluşmaktadır. Hava kompresöründe meydana gelen arızaların düzeltilmesi için gerçekleştirilen revizyon işlemlerinde öncelikle arıza tespit edilir.

Arızanın tespitinden sonra parça değişimi gibi işlemlere başvurulabilir. Parça ya da parçaların değişiminde orijinal parça kullanımına çok dikkat edilmesi gerekiyor. Hava kompresöründe meydana gelen arızalardan biri de yağ tüketimi kontrolünün sağlanamamasıdır. Hava kompresörü sürekli yükte çalıştığında ve boşta çalışırken yüke geçememesi de arızaya yol açar. Tüm bu noktalarda hava kompresör revizyonu işlemine ihtiyaç duyulur.

Torksan, çok kısa sürede hava kompresöründe meydana gelen arızayı bulup ona göre revizyonu gerçekleştirir. Hava kompresöründe revizyon işleminde parçaların değişimi için çeşitli ölçümler yapılır. Gerçekleştirilen ölçümler sonucunda elde edilen verilerle revizyon yapılır. Revizyon işlemlerinin ardından hava kompresörü takıldığı alanlarda verimli şekilde çalışmaya başlar.

 

Hava Kompresör Revizyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Hava kompresör revizyonu, hassasiyet isteyen bir işlemdir. Detaylı bir çalışma gerektirdiği için çok dikkat etmek gerekiyor. Kesinlikle hava kompresör revizyonunun uzman kişilere yaptırılması gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir. Hava kompresörleri, araç motoru yapısından oluşuyor. Gövde yapısında şu parçalar yer alıyor;

  1. Silindir
  2. Krank
  3. Kasnak
  4. Biyel yolu
  5. Segman
  6. Piston
  7. Sibop

Torksan olarak müşterilerimize hava kompresör revizyonu kapsamında kompresörün nasıl çalıştırılacağına dairde bilgi veriyoruz. Çünkü hava kompresörleri, kullanım talimatlarına uygun şekilde kullanılmadığında büyük problemlere yol açabiliyor. Hava kompresörlerinin uzun süre çalıştırılması, arızaların en büyük sebebidir. Hava kompresörünün kullanım ömrünün uzatılması için belirli aralıklarla bakımının yapılmasına da dikkat edilmelidir.

Hava kompresör revizyonu için uygun ekipmanların seçilmesi de çok önemlidir. Revizyon işlemi, arızayı giderecek doğru ekipmanlarla yapıldığı takdirde başarılı olur. Kullanılan hava kompresörünün tipi de revizyon işlemi için mutlaka dikkate alınmalıdır. Ayrıca basınç ve soğutma değerlerinin kontrolü de hayati önem taşıyor. Eğer hava kompresörlerine düzenli olarak bakım yapılmazsa ve arızalandığında onarılmazsa performansları düşer. İş kayıplarının yanı sıra enerji tüketimi de artar. Bu sebeple hava kompresörü revizyonu mutlaka yaptırılmalıdır.

Revizyon Konusundaki Faaliyetlerimiz

İş Makinası Şanzıman Pompa Tamiri

İş makinalarının performansını artıran şanzıman pompa tamiri hizmeti için güvenilir ve kaliteli çözümler arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Deneyimli ekibimiz, uzman ekipmanları ve uygun fiyatları ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için hazır.

Tork Konvertör Revizyon

"Tork konvertörü revizyonu fiyatları, tamir edilmesi gereken bir konvertörün tamir masraflarını belirler. Uygun fiyatlarla kaliteli tork konvertörü revizyonu hizmeti almak için uzman ekiplerimizle iletişime geçin. Detaylı bilgi için yazımızı okuyun!

Komple Şanzıman Revizyonu

Şanzıman pompa temini için doğru seçim yapmak, aracınızın performansı açısından hayati önem taşır. Kaliteli ve uygun fiyatlı pompa seçenekleri için siz de yazımızı okuyun ve aracınızın gücünü arttırın!

İş Makinası Otomatik Şanzıman Revizyon

Otomatik şanzımanlar, araçlarımızda sıkça kullanılan önemli bir parçadır. Bu yazıda, otomatik şanzıman revizyonu hakkında merak edilen tüm detayları bulabilirsiniz.