JCB Tork Konvertör TamiriJCB Tork Konvertör Tamiri

JCB tork konvertörlerinde arızalar genellikle balatalar sebebiyle oluşmaktadır.

Zamanla yanan ya da aşınan balatalar konvertör üzerinde performansın düşmesine neden olmaktadır. Yanmış ya da aşınmış balataların olduğunun anlaşılması için yüksek hızda ayak pedalına sabit bir şekilde dururken araç devrinin sürekli gezinmesi gösterge olarak sayılmaktadır.

JCB tork konvertör tamiri yapıldığı zaman eskimiş olan balataların yenileri ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Tork konvertör tamiri ile ilgili olarak en çok merak edilen sorulardan birisi de tek yönlü kavrama parçası olan sprang hakkındadır.

Sprang’n arızalanması durumunda tek yönlü kavrama ve her iki yönde dönme sebebiyle tork içerisinde bulunan yağ da bozulmalar oluşmaktadır. Bozulmuş olan sprang ise araç üzerinde güç kaybı ve titreşime neden olmaktadır.

Bazı şanzımanlarda ise sprang arızası, geri vites ile rampa çıkışı yapılırken bazı sorunlara ya da yokuş yollarda kaymaya sebebiyet verebilmektedir.

Yokuş yollarda geri kaydırma olarak bilinmekte olan şanzıman geriye kaçma problemleri ve bunun yanında tork konvertöründe oluşabilecek birçok sorun JCB tork konvertör tamiri ile revizyon yapılarak düzeltilebilmektedir.

Torksan firması bu noktada müşterilerine birçok hizmet sunmaktadır. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için Torksan firması ile iletişime geçerek ya da web sitesini kullanarak bilgi alabilirsiniz.

JCB Tork Konvertör Genel Arızaları Nelerdir?

JCB tork konvertör genel arızaları araç kullanıcıları tarafından merak edilebilmektedir. Otomatik şanzıman türbini arızası belirtileri genellikle 1500 ila 2000 devir arasındaki devir ibresinde titreme olarak 60 km hızlarda görülmektedir.

Şanzıman türbin arızası belirtilerinde 1500 ila 2000 devirleri arasındaki devir ibresinde titremeyle birlikte çekiş düşüklüğü de genel arızalar arasında yer almaktadır.

Şanzıman türbin arızalarının nasıl anlaşıldığı da merak edilmektedir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz arızaların belirtilerine ek olarak bu arızaların anlaşılabilmesi için launch cihaza bağlanarak arıza kodundan da bu arızalar belli olabilmektedir.

Aynı zamanda tork solendi kontrol edilmesi de gerekmektedir. Tork selonoidinin arızalanması durumunda tork konvertörünün revizyonu yeterli olmayacaktır. Bu durum titremeye neden olmaktadır.

Genel olarak otomatik şanzıman tok konvertörü arızalarının belirtileri titreme, devir saatinde oynama ve çekiş düşüklüğüdür diyebiliriz. Bu arızaların mutlaka giderilmesi gerekmektedir.

Aksi bir durumda araç doğru bir şekilde çalışmaz ve zamanla aracınız kullanılamaz hale gelecektir. Bunun önüne geçebilmek için aracınızın düzenli bakımlarını yaptırmalı ve herhangi bir arıza belirtisi gördüğünüz zaman kontrolünü mutlaka yaptırmalısınız.

Torksan firması bu noktada sizlere en güvenilir ve en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Aracınız ile ilgili konularda gönül rahatlığıyla torksan firmasına güvenebilirsiniz.

JCB tork konvertörü tamiri profesyonel ekipler tarafından yapılmaktadır. Yapılacak olan tüm işlemleri alanında uzman olan kişiler yapmaktadır. Bu sayede de Torksan firmasına güvenebilirsiniz.

JCB Tork Konvertörü Çalışma Prensibi Nedir?

JCB tork konvertörünün çalışma prensibini bir pervanenin diğer pervane kanatlarına hava çarpıtması ve döndürmesi prensibi ile anlatmak mümkün olacaktır. Burada çalışma sistemindeki fark hava yerine özel bir yağ kullanılıyor olmasıdır.

JCB tork konvertörünün bu çalışma sisteminin en önemli görevleri arasında motordan aldığı hareket ivmesini şanzımana iletmesi, motorun üretmiş olduğu torku arttırması, güç aktarma organlarında ve motordan oluşabilecek titreşimler ile burulmaları sönümlendirmek ve son olarak da otomatik şanzıman yağ pompasına hareketini vermektedir diyebiliriz.

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz bu görevlerin doğru bir şekilde yerine getirilmesi aracın olması gerektiği gibi çalışmasını sağlamaktadır. Aksi taktirde araç düzgün bir şekilde çalışmamaktadır. Bu da daha büyük sorunların oluşmasına neden olabilmektedir.

Revizyon Konusundaki Faaliyetlerimiz

İş Makinası Şanzıman Pompa Tamiri

İş makinalarının performansını artıran şanzıman pompa tamiri hizmeti için güvenilir ve kaliteli çözümler arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Deneyimli ekibimiz, uzman ekipmanları ve uygun fiyatları ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için hazır.

Tork Konvertör Revizyon

"Tork konvertörü revizyonu fiyatları, tamir edilmesi gereken bir konvertörün tamir masraflarını belirler. Uygun fiyatlarla kaliteli tork konvertörü revizyonu hizmeti almak için uzman ekiplerimizle iletişime geçin. Detaylı bilgi için yazımızı okuyun!

Komple Şanzıman Revizyonu

Şanzıman pompa temini için doğru seçim yapmak, aracınızın performansı açısından hayati önem taşır. Kaliteli ve uygun fiyatlı pompa seçenekleri için siz de yazımızı okuyun ve aracınızın gücünü arttırın!

İş Makinası Otomatik Şanzıman Revizyon

Otomatik şanzımanlar, araçlarımızda sıkça kullanılan önemli bir parçadır. Bu yazıda, otomatik şanzıman revizyonu hakkında merak edilen tüm detayları bulabilirsiniz.