Ankara Tork Konvertör TamiriAnkara Tork Konvertör Tamiri

Tork konvertörü aynı zamanda şanzıman türbünü olarak da bilinmektedir.

Motor ve şanzıman arasında yer alan bir sistem olarak karşımıza çıkan tork konvertörü mekanik vites kutulu araçlarda debriyaj görevini karşılamaktadır.

Bu şekilde tork konvertörü kavrama görevini üstlenerek motordan almış olduğu hareketi şanzımana iletme görevini yerine getirir. Böylece tork gücünün arttırılması sağlanmaktadır.

Tork konvertörlerinin özellikleri arasında hidrolik kavramalardan farklı olarak motor momenti olarak da bilinen tork gücünü arttırması sağlanabilmektedir.

Ankara tork konvertör tamiri ve Ankara tork revizyonu konusunda hizmet talep eden kişiler Torksan ile iletişime geçerek bu konu hakkında detaylı bilgi alarak hizmet talep edebilirler.

 

Tork Konvertörü Arızası

 

Tork konvertöründe genel olarak karşılaşılmakta olan arıza problemleri balatalar sebebiyle oluşmaktadır. Zamanla birlikte yanan ya da aşınan balatalar konvertör üzerinde performansın düşmesine neden olmaktadır.

Sistem içerisinde yanmış ya da aşınmış balataları varlığının anlaşılabilmesi için sabit bir şekilde dururken gaz pedalına basarak araç devrinin sürekli gezinmesi gösterge olarak sayılmaktadır. Tork konvertör tamiri sayesinde eskimiş olan balatalar değiştirilmektedir.

Tork konvertör tamiri konusunda en çok merak edilen konulardan bir diğeri ise tek yönlü kavrama parçası olarak bilinen sprag olmaktadır.

Sprag parçasının arızalanması sonucunda, tek yönlü kavrama ve her iki yönde dönme sebebiyle tork içerisinde bulunan yağda bozulmalar ortaya çıkmaktadır. Sprag parçası arızalı olduğu durumlarda araç üzerinde güç kaybı ve titreşime neden olmaktadır.

Bazı şanzımanlarda ise sprag arızası, geri vites ile rampa çıkışlarında sorunlara veya yokuşlarda kayma gibi problemlere sebep olabilmektedir.

Genel olarak şanzımanın geriye kaçma problemi tork konvertörü tamiri yapıldıktan sonra tork revizyonu yapılarak giderilebilmektedir. Torksan bu noktada sizlere kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

 

Şanzıman Tork Konvertörü Belirtileri Nelerdir?

 

Şanzıman sistemi içerisinde sıklıkla arıza yapmakta olan bir diğer parça ise stator parçasıdır. Statorun arıza yaptığı durumlarda yalnızca tek yönlü değil, iki taraflı dönme sonucunda tork içerisindeki yağın çalışması konusunda bozulmalara neden olduğu görülmektedir. Bu tarz durumlarda ise araç içerisinde güç kaybına ya da titreme gibi problemlere sebep olmaktadır.

Tork konvertörü tamiri için bu alanda uzman olan servislere gelen araçların otomatik şanzımanlarında türbün arızası olarak genel olarak çekişten düşme hissiyatı yaşanmaktadır. Bu problemin genel sebebi ise kavrama içindeki balataların çok fazla aşınması durumu ile karşılaşılmaktadır.

Aşınmış olan tork konvertörü balataları, görevlerini doğru bir şekilde yapamaz ve güç kaybı yaşanmasına neden olmaktadır. Bu durumda da kendini çekiş düşüklüğü olarak göstermektedir.

Otomatik şanzıman sistemlerindeki tork konvertörü arızaları daha çok kilometresi yüksek olan araçlarda görülür.

Bu tür arızalar çok önemli olduğu için türbün konvertörü tamiri konusunda bu alanda uzman olan araç servislerinden yaptırılması gerekmektedir.

 

Tork Konvertör Tamiri

 

Torksan sizlere, tork konvertör tamiri, tork revizyonu konusunda piston birleştirme, kaynak ve test makineleri ile balans ekipmanları kullanarak kaliteli ve profesyonel bir şekilde tamir işlemlerinizi yapmaktadır.

Özel yapısı sebebiyle de mühürlü bir hazne şeklinde olan içerisinde birkaç parça bulunmaktadır. Bu noktada tork konvertörü deneyimli ve uzman kişiler tarafından tamir edilmelidir.

Tork konvertörünün içerisinde bulunan çok yüksek yağ basıncı ile çalışmakta olan bu yapı, oluşan basınca karşı dayanabilecek bir yapıya sahip olup olmadığı konusunda emin olunması ve açma-kapama işleminin mutlaka bu alanda uzman olan kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Torksan bu noktada sizlere kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Revizyon Konusundaki Faaliyetlerimiz

İş Makinası Şanzıman Pompa Tamiri

İş makinalarının performansını artıran şanzıman pompa tamiri hizmeti için güvenilir ve kaliteli çözümler arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Deneyimli ekibimiz, uzman ekipmanları ve uygun fiyatları ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için hazır.

Tork Konvertör Revizyon

"Tork konvertörü revizyonu fiyatları, tamir edilmesi gereken bir konvertörün tamir masraflarını belirler. Uygun fiyatlarla kaliteli tork konvertörü revizyonu hizmeti almak için uzman ekiplerimizle iletişime geçin. Detaylı bilgi için yazımızı okuyun!

Komple Şanzıman Revizyonu

Şanzıman pompa temini için doğru seçim yapmak, aracınızın performansı açısından hayati önem taşır. Kaliteli ve uygun fiyatlı pompa seçenekleri için siz de yazımızı okuyun ve aracınızın gücünü arttırın!

İş Makinası Otomatik Şanzıman Revizyon

Otomatik şanzımanlar, araçlarımızda sıkça kullanılan önemli bir parçadır. Bu yazıda, otomatik şanzıman revizyonu hakkında merak edilen tüm detayları bulabilirsiniz.