Tork Konvertör Nedir? Nasıl Revizyon Yapılır?

Tork Konvertör, Otomatik şanzımanlı araçlarda motor ile şanzıman arasında hidrolik bir bağ kurarak motorun gücünü şanzımana güvenli bir şekilde ileterek aracın yürümesini sağlayan parçadır. Lock up sistemli Torklar (Direck drive), Aşırı yük altında çalışmakta olan araçlarda torkun çok daha az kaçırarak daha seri yol almasını ve daha az yakıt tüketimini sağlayan torkun turbin kısmına montaj edilmiş içi balata ve pistonlardan oluşan parçadır. Türbin Destek Ünitesi de diyebileceğimiz bu parça aracın yüklü olarak yürümesi sırasında tüm zorlanmayı turbine bindirerek türbinin kaçırmasını önler ve aracımız daha seri haraket eder. Ancak bir süre sonra türbinde bu zorlanma sonucunda metal yorgunluğu oluşur ve çatlama gibi sorunlar olmasına da neden olabilmektedir. 

Tork'un arızalandığı noktada, hemen Tork'u çöpe atmak mantıklı bir hareket değildir. Çünkü Tork'un arızası çoğu zaman tamir edilebilir ve yeniden kullanılacak güce geri getirilebilir. Bu gibi durumlarda öncelikle tork kesillip açılarak durum tespiti yapılır, arızanın nereden kaynaklandığı bulunur. Çözüm yolları üretilir, tamir ve yenileme işlemleri yapılır. Ardından tekrar toparlanarak robot kaynak makinesi ile birleştirilir. Sorunlar giderildiğinde, artık eskisi performasına sahip yenilenmiş bir Tork'unuz olur. Tork tamiri için en güvenilir adres Ankara Torksan olarak, Torklarınızı yeniden hayata döndürmek için buradayız. Daha fazla bilgi ve sorularınız için bizimle iletişime geçin. 

burdur tork revizyonu,burdur tork tamiri,burdur tork revizyon işlemleri,burdur tork tamir işlemleri,burdur tork revizyon firmaları,burdur tork tamir firmaları,ankara tork revizyonu,ankara tork tamiri,ankara tork revizyon işlemleri,ankara tork tamir işlemleri,ankara tork revizyon firmaları,ankara tork tamir firmaları,muğla tork revizyonu,muğla tork tamiri,muğla tork revizyon işlemleri,muğla tork tamir işlemleri,muğla tork revizyon firmaları,muğla tork tamir firmaları,burdur tork revizyonu,burdur tork tamiri,burdur tork revizyon işlemleri,burdur tork tamir işlemleri,burdur tork revizyon firmaları,burdur tork tamir firmaları,denizli tork revizyonu,denizli tork tamiri,denizli tork revizyon işlemleri,denizli tork tamir işlemleri,denizli tork revizyon firmaları,denizli tork tamir firmaları,ankara tork tamiri,ısparta tork ,ısparta tork tamiri,ankara tork revizyonu,türbün tamiri,tirbün tamiri,türbün revizyonu,ostim torkçu,torkçu,tork satışı,zf tork,hidromek tork,kawazaki tork,kawasaki tork,tork konvertör,konvertör,konvektör,torkçu,ankara tork,ankaradaki en iyi torkçu,ostim torkçusu,volvo tork tamiri,volvo tork,jcb tork tamiri,jcb türbün,jcb tirbün,tork revizyonu nerde yaptırabilirim,ankaradaki torkçular,en iyi torkçu,tork revizyonu atolyesi,torkçu ostim,iyi torkçu

 

Whatsapp İletişim Düğmesi