Tork Konvertörü İçindeki En Önemli 4 Parça

En son güncellendiği tarih: Mar 22


Öcelikle tork konvertörünün onarımının kolay bir iş olmadığını belirtmek gerekir. Bununla birlikte, tork konvertörünüzün doğru şekilde sabitlendiğinden emin olmak için bir profesyonele danışmanız şiddetle tavsiye edilir. Ancak, herhangi bir olası sorunu teşhis etmek için tork konvertörünüzün içinde ne olduğunu bilmek önemlidir.
Tork konvertörü onarımında bakmaya değer dört ana bileşen şunlardır:1. Pompa (Impeller)

Tork konvertörü onarımı sırasında kontrol edilecek ilk parçalardan biri, ünitenin pompasıdır. Tork konvertörleri bir tür santrifüj pompa kullanır. Bu pompalar, yağı rotasyonel bir modelde hareket ettirmek için tasarlanmıştır. Akışkan, pompanın oluşturduğu vakum sayesinde sıvı ünitenin merkezinden girer ve daha sonra dışarı atıldığı ünitenin dışına doğru hareket eder.


2. Türbin

Tork konvertörünün pompasından çıkan yağ, türbinin kanatlarına girer. Türbin, ünitenin şanzımanına bağlıdır ve şanzımanın dönmesine neden olarak makinenizin hareket etmesine izin verir.3. Statör

Stator, türbinden dönen yağı pompaya yönlendiren ünitenin parçasıdır. Bu süreç, tork konvertörünün verimliliğini önemli ölçüde artırarak statörü herhangi bir endüstriyel tork konvertörü onarımı sırasında araştırılması gereken önemli bir bileşen haline getirir.


4. Şanzıman Yağı

Tork konvertörü boyunca akan yağ, şanzıman yağı olarak bilinir. Bu sıvı, optimum performans için bir


Tork konvertörünün farklı bileşenlerini yağlar. Endüstriyel tork konvertörünün onarımı sırasında, makinenizin şanzıman yağı seviyesinin azalmadığından emin olmalısınız. Şanzımanı çalıştırırken herhangi bir kayma yaşarsanız, bu şanzıman yağınızın değiştirilmesi gerektiğini gösterebilir.


Tork konvertör revizyon, şanzıman revizyon ve iş makinaları yedek parça konusunda tüm ihtiyaçlarınız için, Torksan ile iletişime geçin.


#torkrevizyon #torkkonvertör #torktamiri #işmakinasışanzımantamiri #işmakinasışanzımanyenileme #şanzımanrevizyon #torksantorkkonvertör #torkrevizyonuankara #şanzımanrevizyonuankara #şanzımantamiriankara #uygunfiyat #kalitelihizmet #işmakinasıtorku #yedekparça #ağırişmakinaları

1 görüntüleme0 yorum