Otomatik Şanzımanın Tarihçesi

En son güncellendiği tarih: Mar 22General Motors ve REO, 1934'te yarı otomatik araç şanzımanlarını piyasaya sürdü. Bu modeller, geleneksel manuel şanzımandan daha az zorluk çıkarıyordu, ancak yine de vites değiştirmek için bir debriyaj kullanılması gerekiyordu. GM şanzımanı, hidrolik olarak kontrol edilen bir planet dişli kutusu kullanan türünün ilk örneğiydi ve viteslerin aracın seyir hızına bağlı olarak değişmesine izin verdi.


Planet şanzıman, modern otomatik şanzımana giden yoldaki en önemli gelişmelerden biriydi. GM, hidrolik kumandalı versiyonu ilk kullanan kişi olmasına rağmen, bu teknoloji aslında Wilson-Pilcher tarafından 1900'lerde yapılan bir icatla ilgilidir. Bu yenilik, tek bir kolla kaydırılabilen iki trende dört ileri vitesten oluşuyordu.


Tork konvertör revizyon, şanzıman revizyon ve iş makinaları yedek parça konusunda tüm ihtiyaçlarınız için, Torksan ile iletişime geçin.


#torkrevizyon #torkkonvertör #torktamiri #işmakinasışanzımantamiri #işmakinasışanzımanyenileme #şanzımanrevizyon #torksantorkkonvertör #torkrevizyonuankara #şanzımanrevizyonuankara #şanzımantamiriankara #uygunfiyat #kalitelihizmet #işmakinasıtorku #yedekparça #ağırişmakinaları